یادداشت مدیر کل

يادداشت مدير كلآموزش و پژوهش از ارکان عمده رشد و توسعه­ ی همه­ جانبه و پایدار محسوب می ­گردند، بطوری که به عنوان، شاخص های مهم برای ارزیابی توسعه و پیشرفت جوامع مورد توجه می باشند.

آموزش و پژوهش در سطح سازمان زندان­ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور که بطور قطع یکی از اصلی ترین گلوگاه های مواجه با مسائل و آسیب­های اجتماعی و پیامدهای آنهاست از اهمیتی وافر برخوردار است. بررسی مستمر برنامه­­ ها و روش­های تربیتی اعمال­ شده در اصلاح و تربیت مدجویان و به کارگیری اصول و روش­های جدید با بهره گیری از کارکنانی آگاه و توانمند ، یکی از مبانی اصولی ارتقاء خدمات می باشد.

چنانچه آيين نامه اجرايي ماده ۹ قانون تبديل شوراي سرپرستي زندانها و اقدامات تأميني و تربيتي كشور به سازمان زندانها و اقدامات تأميني و تربيتي كشور (مصوب ۱۶/۱۱/۱۳۶۴) در بندهایی از ماده ۱۸ و ۱۹ اعلام میدارد:

ماده ١٨: وظايف سازمان به شرح زير مي باشد:

دـ انجام تحقيقات و پژوهشهاي نوين كيفرشناسانه به منظور بهبود شيوه‌ها و خدمات زندانباني؛

ص ـ آموزش كاركنان همسو با موازين كيفرشناسي نوين و سياستهاي توسعه قضايي قوه قضاييه.

ماده ١٩: سازمان مي‌تواند با ايجاد تشكيلات مناسب نسبت به انجام تحقيقات و مطالعات علمي كيفرشناسانه لازم راساً اقدام نمايد.

تبصره۱: كليه پژوهشهاي سازمان بايد همساز با مباني نوين كيفرشناسي بوده، نتيجه آن براي سازمان و بهينه سازي اداره امور كاربرد عملي داشته باشد.

تبصره٢: منظور از كيفرشناسي نوين؛ مطالعه، تحقيق، ارزيابي و بررسي روشهاي علمي اجرايي است كه به فايده مندي فردي و اجتماعي شيوه هاي اجراي کيفرها، مي پردازد.

بر اساس این نیاز و تکالیف محوله، برنامه ریزی برای تحقق خط مشی و اهداف آموزشی و پژوهشی سازمان  وظایف اصلی دفتر آموزش و پژوهش سازمان می باشد.

Print Friendly, PDF & Email

7 دیدگاه ها

 1. با سلام و خسته نباشید
  احتراماً خواهشمند است دستور فرمایید تا ترتیبی اتخاذ گردد که برگزاری آزمونهای آموزشی غیر حضوری از طریق سایت سازمان باشد نه از طریق شبکه داخلی سازمان، چون در برخی اداره ها کامپیوتر به تعداد وجود ندارد و این امر باعث بروز مشکل در موقع آزمون می شود ولی اگر از طریق سایت سازمان باشد این مشکل رفع می شود و همکاران می توانند راحتر در آزمون شرکت نمایند.
  با احترام

 2. سلام و درود
  اینجانب مقاله ای ارزشمند و کارساز و مفید تهیه کرده ام چون کارشناس هستم و کلاس آموزشی کم دارم میتونم با ارایه ان و نظر شما به خبره ارتقا یابم ؟؟
  متشکرم

 3. باسلام و خسته نباشید
  آیا سازمان در قسمت آموزش و یا منابع انسانی استخدام دارد ؟
  بنده ارشد آموزش و بهسازی منابع انسانی هستم و سابقه ۱۵ سال کار آموزشی دریکی از سازمان های زیر مجموعه ودجا را دارم ، استعفاء داده و اکنون ساکن رشت هستم . قبلا در سازمانی که بوده ام نامه هایی برای متقاضیان انتقال به سازمان زندانها می آمد که متاسفانه استفاده نکردم . خواهشمندم در صورت مثبت بودن جواب از طریق ایمیل بنده ، بفرمایید تا رزومه را ارسال نمایم .
  با تشکر
  لطفا” این متن در سایت درج نگردد

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*