یادداشت مدیر کل

يادداشت مدير كلآموزش و پژوهش از ارکان عمده رشد و توسعه­ ی همه­ جانبه و پایدار محسوب می ­گردند، بطوری که به عنوان، شاخص های مهم برای ارزیابی توسعه و پیشرفت جوامع مورد توجه می باشند.

آموزش و پژوهش در سطح سازمان زندان­ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور که بطور قطع یکی از اصلی ترین گلوگاه های مواجه با مسائل و آسیب­های اجتماعی و پیامدهای آنهاست از اهمیتی وافر برخوردار است. بررسی مستمر برنامه­­ ها و روش­های تربیتی اعمال­ شده در اصلاح و تربیت مدجویان و به کارگیری اصول و روش­های جدید با بهره گیری از کارکنانی آگاه و توانمند ، یکی از مبانی اصولی ارتقاء خدمات می باشد.

چنانچه آيين نامه اجرايي ماده ۹ قانون تبديل شوراي سرپرستي زندانها و اقدامات تأميني و تربيتي كشور به سازمان زندانها و اقدامات تأميني و تربيتي كشور (مصوب ۱۶/۱۱/۱۳۶۴) در بندهایی از ماده ۱۸ و ۱۹ اعلام میدارد:

ماده ١٨: وظايف سازمان به شرح زير مي باشد:

دـ انجام تحقيقات و پژوهشهاي نوين كيفرشناسانه به منظور بهبود شيوه‌ها و خدمات زندانباني؛

ص ـ آموزش كاركنان همسو با موازين كيفرشناسي نوين و سياستهاي توسعه قضايي قوه قضاييه.

ماده ١٩: سازمان مي‌تواند با ايجاد تشكيلات مناسب نسبت به انجام تحقيقات و مطالعات علمي كيفرشناسانه لازم راساً اقدام نمايد.

تبصره۱: كليه پژوهشهاي سازمان بايد همساز با مباني نوين كيفرشناسي بوده، نتيجه آن براي سازمان و بهينه سازي اداره امور كاربرد عملي داشته باشد.

تبصره٢: منظور از كيفرشناسي نوين؛ مطالعه، تحقيق، ارزيابي و بررسي روشهاي علمي اجرايي است كه به فايده مندي فردي و اجتماعي شيوه هاي اجراي کيفرها، مي پردازد.

بر اساس این نیاز و تکالیف محوله، برنامه ریزی برای تحقق خط مشی و اهداف آموزشی و پژوهشی سازمان  وظایف اصلی دفتر آموزش و پژوهش سازمان می باشد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*