گزارش اجرای دوره های آموزش غیرحضوری سال ۹۵

دفتر آموزش و پژوهش سازمان در ادامه اجرای دوره­های آموزشی غیرحضوری و در راستای ایجاد فرصت­های برابر برای پرسنل جهت شرکت در دوره­های آموزشی، و با توجه به اصل کاهش هزینه­های آموزشی در سال جاری بخش قابل توجهی از آموزش­های خود را با در اختیار گذاشتن محتواهای آموزشی و اجرای آزمون از طریق سامانه الکترونیکی اجرا کرده است.

این موضوع با استقبال و مشارکت اکثر مدیران و کارکنان سازمان مواجه شده به نحوی که تعداد ۱۴۴۲۸ نفر دوره شرکت در دوره­ها را داشته­ایم که از این تعداد ۱۱۰۸۳ نفر دوره موفق به کسب حدنصاب امتیاز شده­اند. بر همین اساس توضیحاتی به شرح ذیل در خصوص وضعیت اجرای دوره­های آموزش غیرحضوری الکترونیکی سال ۹۵ ارایه می­گردد:

  1. تعداد ۱۷ دوره با مجموع ۲۳۹ ساعت آموزش اجرا شد.
  2. بر اساس نوع دوره­های آموزشی و مشمولیت فراگیران تعداد ۳۷۲۱۶ نفردوره واجد شرایط شرکت در این دوره­ها بودند که از این تعداد، ۱۴۴۲۸ نفر دوره شرکت نمودند که از این میان تعداد ۱۱۰۸۳ نفردوره (۷۶ درصد) موفق به کسب حدنصاب امتیاز شدند.
  3. میزان نفرساعت آموزش این دوره­ها برای کارکنان در مجموع ۱۱۲٫۳۹۱ نفرساعت بوده است.
  4. در بین دوره­های آموزشی، بیشترین میزان شرکت­کننده ۵۹۰۹ نفر بوده است، که مربوط به دوره آموزشی آیین­نامه سازمان بود که از این تعداد ۵۲۸۳ نفر معادل ۹۰درصد موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی شده­اند.
  5. در بین دوره­های آموزشی، کمترین میزان قبول­شدگان مربوط به دوره تخصصی آشنایی با قانون محاسبات عمومی که از تعداد ۴۵۴ نفر شرکت­کننده در آزمون ۱۷۴ نفر موفق به کسب حدنصاب امتیاز شده­اند و بیشترین میزان قبول­شدگان مربوط به دوره حفظ موضوعی قرآن کریم بوده که از تعداد ۱۵۱ نفر شرکت­کننده عمومی در آزمون تعداد ۱۴۴ نفر موفق به کسب حدنصاب شده­اند. (۹۴ درصد)
  6. در اجرای دوره­های آموزشی غیرحضوری سال ۹۵ بین میزان کارمندان واجد شرایط شرکت در دوره­ها با میزان شرکت آنها در دوره­ها فاصله قابل توجهی وجود دارد، که این مساله ناشی از عواملی نظیر نوپا بودن آموزش الکترونیکی در سازمان، عدم اطلاع­رسانی دقیق از سوی ادارات کل استان­ها به کارکنان تحت پوشش و مهم­تر از همه عدم کفایت زیرساخت­های فنی و سخت­افزاری در استان­ها می­باشد.
  7. با عنایت به اینکه هزینه برگزاری دوره­های آموزشی غیرحضوری در مراکز آموزشی حدود ۲ تا ۳ هزار تومان برآورد شده است، با توجه به شرایط فوق و برنامه­ریزی­های صورت­گرفته از سوی این دفتر و بهره­برداری از ظرفیت­های سازمانی در ارایه رایگان آموزش­های ذکرشده در سال جاری بین ۲۲۵ تا ۳۳۵ میلیون تومان هزینه بهای آموزشی در راستای برگزاری دوره­های غیرحضوری صرفه­جویی شده است.
  8. در نهایت دفتر آموزش و پژوهش با توجه به تجربه موفق در اجرای دوره­های آموزش غیرحضوری و بنا به درخواست اکثر کارکنان و مدیران در نظر دارد در برنامه­ریزی سال آتی دوره­های بیشتری را از این طریق اجرا نماید.

مشخصات دوره­های آموزشی غیرحضوری سال ۹۵

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*