گام پنجم : مستند سازی

۱٫ مجری طرح به صورت کتبی متعهد می گردد که حداقل یک مقاله از نتایج حاصل از تحقیق خود را در یکی از مجلات معتبر علمی ترویجی یا علمی پژوهشی مورد تأیید وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا علوم، تحقیقات و فناوری در قالب مقاله مصوب چاپ کند.
۲٫ ذکر متن “این مقاله حاصل طرح تحقیقاتی با عنوان…. بوده که از حمایت مادی و معنوی سازمان زندانهای کشور/استان…. برخوردار بوده است.” در پانوشت صفحه اول مقاله الزامی است.
۳٫ نسخه نهایی مقاله قبل از چاپ لازم است به تأیید دفتر آموزش و پژوهش سازمان برسد.
۴٫ علاوه بر مقاله فوق، ارائه مقاله ای از نتایج کار تحقیقاتی با درجه علمی ترویجی برای چاپ در نشریه اصلاح و تربیت نیز الزامی است.
۵٫ یک نسخه از پایان نامه های دانشجویی و یک مقاله با درجه علمی ترویجی (همراه فايل الکترونیک آن) لازم است به دفتر آموزش و پژوهش سازمان ارسال گردد.
۶٫ دفتر آموزش و پژوهش سازمان و شورای تحقیقات استانی در انجام هر گونه دخل و تصرف در متن و ویرایش یا حذف بخش یا بخشهایی از مقاله اختیار تام دارد.
۷٫ حق هرگونه استفاده از منابع، آمارها و نتایج حاصل از طرح های تحقیقاتی به صورت انحصاری در اختیار دفتر آموزش و پژوهش سازمان می باشد و تکثیر، استخراج و استفاده مجدد از آنها در قالب مقالات و غیره از سوی مجری، مدیرعلمی تحقیق و سایرین، بدون کسب مجوز دفتر، پیگرد قانونی خواهد داشت.
۸٫ در تمام روند اجرای طرح تا انتشار رسمی آن در قالب طرح تحقیقاتی چاپی، مقالات دانشگاهی و کتب، رعایت اصل محرمانه بودن از سوی تمامی اعضای شورای تحقیقات، مجریان، ناظران و همکاران طرح الزامی است.
۹٫ محققینی که قصد ارسال مقاله برای شرکت در همایش ها و کنفرانس های ملی و بین المللی را دارند لازم است با ارائه مقالات مربوط به دفتر آموزش و پژوهش سازمان نسبت به اخذ مجوز اقدام و در صورت تأیید نسبت به ارسال آن اقدام نمایند. بدیهی است انتشار مقالات در قالب همایش های استانی یا منطقه ای و همچنین مجلات علمی استانی کماکان با نظارت و موافقت شورای تحقیقات استان انجام خواهد گرفت.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*