کتابخانه

کتابخانه
کتابخانه دفتر آموزش و پژوهش سازمان با هدف ارایه خدمات علمی و پژوهشی و رفع نیازهای اطلاعاتی کارکنان، محققین و پژوهشگران و همچنین تبادل دانش و اطلاعات با سازمان ها و نهادهای دانش محور و مرتبط؛ در سال ۱۳۷۲ و همزمان با آغاز فعالیتهای متمرکز دفتر آموزش و پژوهش در سازمان شروع به کار کرده و تا به امروز فعالیت های این واحد ادامه داشته است.
در حال حاضر کتابخانه این مرکز از دو بخش مخزن اصلی و سالن مطالعه تشکیل شده است. در مخزن اصلی تعداد ۱۲ هزار عنوان کتاب در موضوعات گوناگون نگهداری می شود که عمده این منابع در موضوعات تخصصی مربوط به زندان(زندان / زندانی/ زندانبانی) که شامل حقوق (تمام گرایش ها و با تاکید بر حقوق جزا و جرم شناسی) جامعه شناسی و علوم اجتماعی (با تاکید بر آسیب های اجتماعی) روان شناسی (در تمام گرایش ها) مدیریت (تمام گرایش ها) و همچنین دین و مذهب ،فلسفه، ادبیات ، تاریخ و غیره می باشد.
همچنین در مخزن اصلی تعداد ۱۹۹ عنوان طرح تحقیقاتی و تعدادبیش از۴۰۰ عنوان پایان نامه در مقاطع ارشد و دکتری که زیر نظر دفتر آموزش و پژوهش به انجام رسیده اند موجود می باشند.
بخش دیگر کتابخانه سالن مطالعه است که بخش نشریات نیز در همین قسمت ایجاد گردیده و مراجعین ضمن استفاده از سالن مطالعه می توانند به نشریات و مقالات علمی و پژوهشی دسترسی داشته باشند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*