کتابخانه

کتابخانه دفتر آموزش و پژوهش سازمان با هدف رفع نیازهای اطلاعاتی کارکنان و انتقال اطلاعات به محققین و مراجعین از سال ۱۳۷۳ و همزمان با شروع فعالیت های متمرکز آموزش و پژوهش در سازمان شروع به کار نموده است. در حال حاضر در دو بخش مخزن (بسته) و سالن مطالعه تفکیک گردیده و آماده پذیرایی مراجعین و محققین محترم می باشد.
طبقه بندی مجموعه کتب موجود بر اساس سیستم استاندارد و بین المللی کنگره (LC) صورت گرفته و در حال حاضر حدود ۱۲ هزار عنوان کتاب مطابق سیستم فوق در نرم افزار کتابخانه ثبت گردیده است و با توجه به نیاز، اهداف و وظایف سازمان سعی شده کتب این مجموعه بیشتر در حوزه های مرتبط حقوقی، جرم شناسی، روان شناسی و علوم اجتماعی تأمین شوند. با توجه به این موضوع حدود ۳۰۰۰ عنوان کتب روان شناسی و روان پزشکی، حدود ۲۵۰۰ عنوان کتب حقوقی، حدود ۲۰۰۰ عنوان کتب علوم اجتماعی، بخش اعظم موضوعات کتب مخزن این کتابخانه را تشکیل می دهند و کتاب های مدیریتی، آموزشی، علوم اسلامی و فقهی، تاریخی و … نیز سایر موضوعات را تشکیل می دهند. همچنین حدود۳۵۰ عنوان کتاب لاتین نیز در این مجموعه موجود می باشد.
بخش دیگر منابع اطلاعاتی این مجموعه را پایان نامه های دانشجویی و طرح های تحقیقاتی سازمانی تشکیل می دهد. در حال حاضر بالغ بر ۲۷۰ عنوان پایان نامه دانشجویی در حوزه های روان شناسی، حقوقی، علوم اجتماعی و … و حدود ۲۰۰ عنوان طرح تحقیقاتی سازمانی با موضوعات سازمانی در این بخش موجود می باشد.
این کتابخانه همه روزه (به جز ایام تعطیل رسمی) از ساعت ۸ صبح تا پایان وقت اداری، آماده ارایه خدمات به کارکنان سازمان در قبال ارائه کارت شناسایی و مراجعین برون سازمانی در قبال ارایه معرفی نامه می باشد.
بزودی امکان دسترسی به نرم افزار کتابخانه و جستجوی منابع مورد نظر از طریق این سایت فراهم خواهد شد.

Print Friendly

2 دیدگاه ها

  1. بزودی امکان دسترسی به نرم افزار کتابخانه و جستجوی منابع مورد نظر از طریق این سایت فراهم خواهد شد

    دو سال گذشت؟؟؟ بزودی!!!

    • با سلام
      حق با شماست ولی از اول شهریور موفق به جذب کتابدار پاره وقت شدیم که انشاالله هدف مورد نظر در این حوزه هم محقق خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>