برنامه آموزشی سال ۹۴

                                                              
دفتر آموزش و پژوهش سازمان بر اساس وظایف محوله در نظام آموزش کارمندان دولت و به پیروی از چشم انداز “کارکنانی آگاه و توانمند” و خط مشی “اولویت دادن به تدوین برنامه” با بهره گیری از تجارب برنامه ریزی آموزش خود و همکاری بی شائبه نماینده گان ادارات کل و دفاتر ستادی سازمان اقدام به طراحی و تدوین برنامه آموزشی کارمندان در سال ۱۳۹۴ نمود . این دوره ها با محوریت آموزشهای توجیهی بدو خدمت ، تصدی شغل بدو خدمت ، شغلی اختصاصی ، شغلی مشترک اداری ، فرهنگی عمومی و مدیریتی اختصاصی سازمان تنظیم گردیده است .
در این برنامه آموزشی ؛ طبق مفاد بخشنامه های آموزشی ریاست جمهوری ؛ دوره های آموزشهای توجیهی بدو خدمت برای کارکنان جدیدالاستخدام و قرارداد کار معین ( ۷۰ ساعت ) ، توجیهی تصدی شغل بدوخدمت ( تربیت کارشناس ) برای کارکنان جدیدالاستخدام و انتقال یافته از سایر ارگانهای دولتی ( ۵۶ ساعت ) ، شغلی اختصاصی ( ۱۱۹۰ ساعت ) و شغلی مشترک اداری ( ۳۹۰ ساعت ) برای کلیه کارمندان شاغل در مشاغل تخصصی و عمومی ، دور های آموزشی فرهنگی و عمومی ( ۵۶ ساعت ) و همچنین مدیریتی اختصاصی ( ۶۴ ساعت ) طبق مشخصات آموزشی برای مشاغل و گروه خاص در نظر گرفته شده است .
در مجموع از کل دوره های برنامه آموزشی در حدود ۶۲ % به صورت کشوری ، ۳۶ % درصد به صورت منطقه ایی و کمتر از ۲ درصد به صورت استانی پیش بینی شده است. همچنین حدود ۱۸ درصد دوره ها به صورت غیر حضوری تعیین گردیده است که با این توصیف ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه، از ترک محل خدمت اجتناب خواهد شد .

در قسمت پایانی برنامه علاوه بر مشخصات آموزشی ؛ عناوین دوره ها به تفکیک ادارات کل و دفاتر ستادی ، رشته های شغلی و پستهای سازمانی نیز گنجانده شده است .

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>