طرح های تحقیقاتی

لیست ۱۸۷ عنوان طرح‌ تحقیقاتی و ۲۲۰ عنوان پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری موجود در کتابخانه دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور منتشر شد.

 

     باتوجه به این­که پژوهش ازجمله عوامل اساسي در توسعه و پيشرفت  جهان  امروز می‌باشد، در سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور نیز می‌تواند گام مؤثری در مسیر رشد و تعالی سازمانی و نیز زندانبانی نوین علمی مبتنی بر شواهد باشد. ضمن این­که زندان آینه تمام نمایی از ماحصل معضلات فردی، خانوادگی و اجتماعی و بستر مناسبی برای پژوهش‌های کاربردی است. بر همین اساس، تلاش می‌شود با مدیریت صحیح و جذب محققان پرتلاش، جایگاه پژوهش بیش‌ازپیش ارتقاء یافته و در آینده ‌ای نزدیک با راهکارهای ارائه‌شده از این پژوهش‌ها، راه‌حل‌های منطقی برای حل مشکلات جامعه، از تبعات بروز جرم و اجرای مجازات حبس ارائه نماید. در این راستا، به ‌منظور هدایت مراکز علمی و پژوهشی و محققان فهرست ۱۸۷ عنوان تحقیقات به‌عمل‌آمده در سازمان در دو دهه اخیر، به ‌منظور اطلاع‌رسانی به شرح زیر منتشر می‌شود. گزارش‌های این طرح‌های تحقیقاتی که بنابر اولویت‌های کاری سازمان اجرا شده اند، در کتابخانه دفتر آموزش و پژوهش سازمان نگهداری می‌شوند.

     فهرست ۲۲۰ پایان­نامه کارشناسی ارشد و دکترای موجود در کتابخانه دفتر آموزش و پژوهش در موضوعات زیر نیز در فایل زیر آمده است. لازم به ذکر است، تلاش شده است تفکیک موضوعی عناوین کامل باشد، ولی به علت همپوشانی موضوعات امکان تداخلاتی هم وجود دارد.

  • موضوعات حقوقی (۴۱ عنوان)
  • موضوعات روان­شناسی (۹۱ عنوان)
  • موضوعات مرتبط با مدیریت و کارکنان زندان (۲۸ عنوان)
  • موضوعات علوم اجتماعی و جامعه شناسی (۳۸ عنوان)
  • موضوعات مذهبی (۷ عنوان)
  • موضوعات متفرقه (۱۵ عنوان)
Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*