c4-40-768x576

دوره آموزشی آشنایی عملی روسای ادارات حفاظت و اطلاعات سراسر کشور با مراکز اقدامات تأمینی و تربیتی در محل زندان تبریز برگزار شد

دوره آموزشی آشنایی عملی با مراکز اقدامات تأمینی و تربیتی ویژه روسای حفاظت و اطلاعات ادارات کل زندان­های کشور در محل زندان تبریز برگزار شد.

مدیرکل زندان­های استان آذربایجان شرقی در ابتدای این دوره ضمن خوش­آمدگویی به مهمانان و ارایه مسایل مهم در حیطه حفاظت زندان­ها گفت: کار در حوزه حفاظت و اطلاعات با وجود کمبود منابع و امکانات؛ بسیار سخت ولی با ارزش و حساس است و می­باید با تکیه بر الطاف خداوند متعال و صبر و استفاده از تجربیات افراد خیرخواه در نیل به اهداف سازمانی تلاش کرد.

در ادامه پوریانی معاون حفاظت و اطلاعات سازمان ضمن تقدیر از میزبانی استان آذربایجان شرقی به تبیین وظایف پرسنل خدوم حفاظت پرداخت و گفت: امیدواریم با بررسی آسیب­ها و مشکلات پیش رو و با اخذ تجربیات و تبادل نقطه نظرات شاهد پویایی و تعالی در فضای حفاظت و اطلاعات باشیم و از برنامه­ریزی دفتر آموزش و پژوهش برای اجرای آموزش عملی و در فضای زندان تقدیر و تشکر کردند.

در پایان پاکیده معاون دفتر آموزش و پژوهش سازمان به بیان اهداف دوره آموزشی پرداخت و برنامه­های سه­روزه این گردهمایی را تشریح کرد.

وی گفت: با رویکرد جدیدی که دفتر آموزش و پژوهش سازمان دنبال می­کند در نظر دارد آموزش­ها را به صورت عملی و در محیط کار به صورت عملیاتی برنامه­ریزی نماید.

پاکیده در ادامه گفت: هدف از اجرای این دوره مشاهده و مباحثه پیرامون اجرای دستورالعمل­ها در سازمان است و انتظار داریم که در پایان این دوره همکاران بتوانند نقاط ضعف و قوت اجرایی را شناسایی و برای نقاط ضعف راهکار عملی و کاربردی ارایه نمایند.

در این دوره برابر برنامه از پیش تعیین­شده به مدت سه روز در قالب سه گروه مجزا، تمامی نقاط مختلف زندان مورد بررسی قرار گرفت و هر گروه نسبت به جمع­بندی مطالب اقدام نمودند که در پایان این دوره، سرگروه­ها در حضور مدیر کل محترم حفاظت و اطلاعات سازمان نسبت به ارایه گزارش اقدام نمودند.

اختتامیه دوره با حضور حجت­الاسلام حاج آقا عبداللهی معاون حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه، رییس دادگستری استان آذربایجان شرقی، دادستان، رئیس سازمان قضایی و نیروهای مسلح و مدیران ارشد قضایی استان و مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان زندان­ها برگزار گردید.

آقای رحیمی مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان زندان­ها ضمن خیرمقدم به مدعوین گفت: با تمام کمبودها و نارسایی­هایی که در بحث نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات وجود دارد. همکاران بنده نسبت به انجام شرح وظایف خود اهتمام ویژه­ای دارند. به یاری خداوند متعال، فعالیت­ها و کارهای خوبی در حفاظت و اطلاعات سازمان زندان­ها صورت گرفته است و روسای حفاظت و اطلاعات در زندان­های سراسر کشور با جدیت نسبت به وظایف و فعالیت­ها ادامه خواهند داد.

پس از آن آقای مظفری رئیس محترم دادگستری استان آذربایجان شرقی ضمن خیرمقدم به مدعوین، گفت: ما خوشحالیم استان اولین­ها استان آذربایجان شرقی میزبان روسای حفاظت و اطلاعات و به ویژه حضرت حجت­الاسلام عبداللهی هستیم. ایشان نسبت به اهمیت و ضرورت امر حفاظت و اطلاعات و اینکه حفاظت و اطلاعات چشم و چراغ هر مجموعه­ای خواهد بود و از اهمیت ویژه­ای برخوردار است توضیحاتی ارایه فرمودند و ادامه دادند بحث امنیت از مقوله­ای که باید در هر کشور، سازمانی و اداره­ای مورد توجه قرار گیرد. تا امنیت نباشد، قطعاً امکان و آسایش و رفاه و پیشرفت وجود نخواهد داشت.

پس از آن آقای عبداللهی معاون حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه نیز در راستای امنیت و حفاظت ایراد سخنرانی نمودند و مقوله حفظ و حراست از همه منابع را دارای اهمیت ویژه­ای دانستند. ایشان کار حفاظت و اطلاعات در زندان را با توجه به شرایط محیط کار و آسیب­هایی که در این راستا وجود دارد، بسیار پر اهمیت خواند.

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>