دوره آموزشی آشنایی عملی روسای ادارات حفاظت و اطلاعات سراسر کشور با مراکز اقدامات تأمینی و تربیتی در محل زندان تبریز برگزار شد

دوره آموزشی آشنایی عملی با مراکز اقدامات تأمینی و تربیتی ویژه روسای حفاظت و اطلاعات ادارات کل زندان­های کشور در محل زندان تبریز برگزار شد.

مدیرکل زندان­های استان آذربایجان شرقی در ابتدای این دوره ضمن خوش­آمدگویی به مهمانان و ارایه مسایل مهم در حیطه حفاظت زندان­ها گفت: کار در حوزه حفاظت و اطلاعات با وجود کمبود منابع و امکانات؛ بسیار سخت ولی با ارزش و حساس است و می­باید با تکیه بر الطاف خداوند متعال و صبر و استفاده از تجربیات افراد خیرخواه در نیل به اهداف سازمانی تلاش کرد.

در ادامه پوریانی معاون حفاظت و اطلاعات سازمان ضمن تقدیر از میزبانی استان آذربایجان شرقی به تبیین وظایف پرسنل خدوم حفاظت پرداخت و گفت: امیدواریم با بررسی آسیب­ها و مشکلات پیش رو و با اخذ تجربیات و تبادل نقطه نظرات شاهد پویایی و تعالی در فضای حفاظت و اطلاعات باشیم و از برنامه­ریزی دفتر آموزش و پژوهش برای اجرای آموزش عملی و در فضای زندان تقدیر و تشکر کردند.

در پایان پاکیده معاون دفتر آموزش و پژوهش سازمان به بیان اهداف دوره آموزشی پرداخت و برنامه­های سه­روزه این گردهمایی را تشریح کرد.

وی گفت: با رویکرد جدیدی که دفتر آموزش و پژوهش سازمان دنبال می­کند در نظر دارد آموزش­ها را به صورت عملی و در محیط کار به صورت عملیاتی برنامه­ریزی نماید.

پاکیده در ادامه گفت: هدف از اجرای این دوره مشاهده و مباحثه پیرامون اجرای دستورالعمل­ها در سازمان است و انتظار داریم که در پایان این دوره همکاران بتوانند نقاط ضعف و قوت اجرایی را شناسایی و برای نقاط ضعف راهکار عملی و کاربردی ارایه نمایند.

در این دوره برابر برنامه از پیش تعیین­شده به مدت سه روز در قالب سه گروه مجزا، تمامی نقاط مختلف زندان مورد بررسی قرار گرفت و هر گروه نسبت به جمع­بندی مطالب اقدام نمودند که در پایان این دوره، سرگروه­ها در حضور مدیر کل محترم حفاظت و اطلاعات سازمان نسبت به ارایه گزارش اقدام نمودند.

اختتامیه دوره با حضور حجت­الاسلام حاج آقا عبداللهی معاون حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه، رییس دادگستری استان آذربایجان شرقی، دادستان، رئیس سازمان قضایی و نیروهای مسلح و مدیران ارشد قضایی استان و مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان زندان­ها برگزار گردید.

آقای رحیمی مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان زندان­ها ضمن خیرمقدم به مدعوین گفت: با تمام کمبودها و نارسایی­هایی که در بحث نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات وجود دارد. همکاران بنده نسبت به انجام شرح وظایف خود اهتمام ویژه­ای دارند. به یاری خداوند متعال، فعالیت­ها و کارهای خوبی در حفاظت و اطلاعات سازمان زندان­ها صورت گرفته است و روسای حفاظت و اطلاعات در زندان­های سراسر کشور با جدیت نسبت به وظایف و فعالیت­ها ادامه خواهند داد.

پس از آن آقای مظفری رئیس محترم دادگستری استان آذربایجان شرقی ضمن خیرمقدم به مدعوین، گفت: ما خوشحالیم استان اولین­ها استان آذربایجان شرقی میزبان روسای حفاظت و اطلاعات و به ویژه حضرت حجت­الاسلام عبداللهی هستیم. ایشان نسبت به اهمیت و ضرورت امر حفاظت و اطلاعات و اینکه حفاظت و اطلاعات چشم و چراغ هر مجموعه­ای خواهد بود و از اهمیت ویژه­ای برخوردار است توضیحاتی ارایه فرمودند و ادامه دادند بحث امنیت از مقوله­ای که باید در هر کشور، سازمانی و اداره­ای مورد توجه قرار گیرد. تا امنیت نباشد، قطعاً امکان و آسایش و رفاه و پیشرفت وجود نخواهد داشت.

پس از آن آقای عبداللهی معاون حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه نیز در راستای امنیت و حفاظت ایراد سخنرانی نمودند و مقوله حفظ و حراست از همه منابع را دارای اهمیت ویژه­ای دانستند. ایشان کار حفاظت و اطلاعات در زندان را با توجه به شرایط محیط کار و آسیب­هایی که در این راستا وجود دارد، بسیار پر اهمیت خواند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*