حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بیست نشست تخصصی با مدیران کل استانی در مدت پنج ماه برگزار کرد و تا پایان سال کل کشور را پوشش خواهد داد

در راستای اجرای اوامر ریاست محترم سازمان در نشست تخصصی مدیران کل سراسر کشور در شروع سالجاری به منظور اصلاح فرآیندها مقرر گردید حوزه های ستادی سازمان طرحی برای جلسات کاری مدیران ستادی با مدیران کل استانی برنامه ریزی نمایند تا در این جلسات مدیران کل استانی اقدامات و مشکلات خود را انعکاس داده و نکاتی که مدنظر مدیران ستادی می باشد نیز به ادارات کل استانی انتقال یابد و انتظار می رفت که تعاملات ستاد با استان ها تقویت شده و منجر به همدلی، همزبانی، هماهنگی و در نهایت ارتقاء فرآیندها و دستیابی به نتیجه مطلوب گردد.
بر این اساس حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان ازبعد از ماه مبارک رمضان (ابتدای مردادماه) به ترتیب حروف الفبا از ۲۳ استان طی برنامه از پیش تعیین¬شده؛ دعوت به عمل آورد که ۲۰ نفر از مدیران کل محترم استانی در موعد مقرر حضور به هم رسانند و سه استان دیگر به دلایلی از حضور در جلسه بازماندند.
در این جلسات کاری که از حداقل ۲ ساعت تا بیش از ۴ ساعت به طول انجامیدند کلیه اهداف ترسیم¬شده در بیانات ریاست سازمان به منصه ظهور رسید و ضمن طرح جز به جز اقدامات و مشکلات استانی و ارایه نظرات ستادی، تقویت تعاملات شکل گرفت که انشاءالله منجر به همدلی، همزبانی و هماهنگی و در نهایت ارتقاء فرآیندها نیز گردیده باشد.
در عین حال که این جلسات با قوت و قدرت در حال انجام است و به امید خدا تا پایان سال کل کشور را پوشش خواهد داد حال که بیش از ۶۵ درصد مدیران کل محترم استانی را شامل شده است برخی نکات ارزشمند قابل ذکر هستند.
۱٫ نحوه حضور مدیران کل و ارایه گزارش آنان رابطه مستقیمی با نحوه مدیریت آنان در استان دارد. چنانچه حضور برخی مدیران به تنهایی و تسلط آنان بر کلیه حوزه¬های عملیاتی از یک سو نقطه قوت برخی از مدیران بود. در حالی که همراهی برخی دیگر از مدیران تا ۵ نفر از مسئولین اداره کل نشان از روح همکاری و همراهی و به مداخله طلبیدن برخی دیگر از مدیران کل است که هر یک به جای خود حائز اهمیت و ارزش است.
۲٫ میزان تسلط و ارایه مطلب و میزان توقعات و انتظارات استان ها از ستاد سازمان و همچنین میزان تکیه آنها به منابع استانی از شاخص های دیگر متمایزکننده استان ها در این جلسات بودند.
۳٫ آشکار شدن و مورد توجه قرار گرفتن نقاط پنهانی از ضعف یا مشکلات برخی استان¬ها از دیگر نتایج حاصله می باشد.
۴٫ همراهی همکاران استانی با مدیران کل استان ها، نه تنها به شناسایی این افراد به عنوان مدیران آینده سازمان کمک خواهد کرد بلکه کمک مؤثری برای آموزش و کسب تجربه این افراد به همراه دارد.
۵٫ آشکار شدن برخی از مشکلات و ضعف¬های ستادی در برنامه ریزی و نظارت نیز از دیگر نتایج حاصله می باشد.
۶٫ از همه مهم تر اینکه برای بسیاری از مشکلات و سئوالات مطرح شده به راهکارهای عملیاتی رسیدند که شاید در قالب مکاتبات معمول مقدور نمی گشت.
در نهایت این جلسات با۵۷ نفر شرکت کننده استانی از ۲۰ استان؛ حدود ۳۷۰ مصوبه داشته است که دبیرخانه جلسات در محل دفتر آموزش و پژوهش سازمان پی گیر اجرایی شدن آنهاست. ضمن اینکه مدیرکل محترم دفتر آموزش و پژوهش بر اساس روند جلسات؛ اقدامات مثبت هر استان را در یک جمله به عنوان تیتر خبری توصیف نموده و با توضیحاتی در چند پاراگراف کوتاه به عنوان خبر بر روی وب سایت آن دفتر انتشار داده¬اند که حائز اهمیت می باشند.
از سوی دیگر اجرایی شدن نقطه نظرات ریاست محترم سازمان در راستای اولویت های سازمان در کلیه جلسات تحت بررسی و از سوی معاون محترم توسعه مدیریت و منابع مورد تأکید قرار گرفته است از جمله:
ـ برقراری تعاملات با مسئولین قضایی، امنیتی و سیاسی با حفظ و رعایت شأن و مبتنی بر احترام متقابل در استان ها
ـ تلاش برای کاهش جمعیت کیفری زندانیان
ـ لزوم دقت در انجام وظایف و تکالیف اصلی زندان ها در جهت تامین امنیت و مقابله با تهدیدات درونی و بیرونی
ـ کاهش هزینه ها و تاکید بر جبران کسری اعتبار از طریق صرفه جویی، کاهش آمار زندانیان، جذب منابع استانی
ـ توجه بیش از پیش به زندانبانان و ساماندهی نیروهای قراردادی
ـ انضباط مالی و شفاف سازی در هزینه کردها و مستندسازی آنها
ـ توجه جدی به تصویب زیرساخت ها با اهمیت به آموزش کارکنان و پژوهش های کاربردی
ـ تأکید بر تأمین و تجهیز زیرساخت های الکترونیکی و بهره مندی از نرم افزارهای سازمانی و به روز کردن اطلاعات
در نهایت آقای قهرمانی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان در گزارشی به ریاست محترم سازمان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مدیران کل استانی شرکت کننده در جلسات و مدیران کل حوزه معاونت که هر هفته حضور فعال در جلسات داشته اند اعلام داشتند که امیدوارم این اقدام مرضی رضای ایزد متعال قرار گرفته و شاهد اثرات مثبت آن در ارتقاء خدمات به جمعیت آسیب دیده زندانیان و کمک به بازگشت آنان به زندگی عادی باشیم و از سوی دیگر همکاران سازمانی ما را با تهدیدات و فرصت های پیش رو بیش از گذشته آشنا نماید.

زنجان سمنان سیستان فارس قزوین قم کرمان کهگیلویه اردبیل اصفهان البرز ایلام آذرشرقی آذرغربی بوشهر چهارمحال خ.جنوبی خ.رضوی بوشهر1خ.شمالی

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*