برنامه پژوهشی سازمان در سال ۱۳۹۸ اعلام شد

با عنایت به اقدام دفتر آموزش و پژوهش سازمان در بررسی و دسته بندی موضوعی پانصد عنوان پژوهشی پیشنهادی ادارات کل ستادی و استانی در قالب ۴ حوزه کاری سازمان تحت عناوین “پیشگیری از جرم و کیفر حبس، مداخلات زیستی و اصلاحی تربیتی، اقدامات امنیتی و انتظامی و زیرساخت­های سازمان” که در ۱۹۰ عنوان پژوهشی به تأیید رسید. لذا با توجه به اهمیت موضوع پژوهش و اقدامات وسیعی که در این راستا انجام شده ضرورت دارد تا نهایت همکاری در اجرای پژوهش­ها با تهیه و ارسال به موقع پروپوزال­ها از سوی ادارات کل استانی و با هماهنگی با واحدهای ستادی مرتبط انجام گیرد.

با عنایت به تجربه موفق تقسیم­ بندی موضوعات پژوهشی و تاکید بر اجرای برنامه پژوهشی تکلیفی استان­ها و پرهیز از ارایه موضوعات موازی و تکراری که مورد تایید شورای تحقیقات و ریاست محترم سازمان نیز قرار دارد. اولویت­های پژوهشی سال ۹۸ به تفکیک برنامه ­های تکلیفی و اختیاری ادارات کل استانی به شرح ذیل اعلام می­گردد.

ضرورت دارد ادارات کل استانی با تمرکز بر برنامه­ های تکلیفی نسبت به تعامل و رایزنی با مراکز علمی، پژوهشی معتبر و همچنین پژوهشگران برجسته اقدام نموده و حداکثر تا پایان خردادماه سال بعد نسبت به ارایه پیش ­پروپوزال و حتی ­الامکان پروپوزال تحقیقات تکلیفی اقدام نمایند.

لازم به ذکر است طرح­های تکلیفی منطقه­ای شامل طرح­های تحقیقاتی می­گردد که توسط استان مربوط و با دامنه اجرای تحقیق در چندین استان دیگر به مورد اجرا گذاشته می­شوند و طرح­های تحقیقاتی اختیاری شامل طرح­هایی می­گردد که اجرای آن در سال ۹۸ در صورت تامین اعتبار برنامه­ریزی می­گردند و در غیر این صورت در برنامه سال ۱۳۹۹ استان قرار می­گیرند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*