اختتامیه دوره کشوری روسای زندان های کشوردر همدان با حضور مسئولان سازمان زندان های کشور

دوره آموزشی آموزش های کاربردی مدیریت زندان به همت مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۲همدان به مدت ۳ روز در هتل خاتم همدان برگزار شد، طی مراسمی به پایان رسید.

گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،در ابتدا فرنیا مدیر کل دفتر آموزش و پژوهش ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیر کل زندان های همدان و کارکنان مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۲ برای برگزاری دوره آموزشی روسای زندان های کشورگفت :هدف دفتر آموزش و پژوهش از برگزاری دوره آموزشی، کاربردی شدن دوره ها می باشد تا دوره ها اثر بخشی بهتری و بازدهی مناسبی داشته باشد .
فرنیا افزود :در دوره ها الگوهای متفاوتی را اجرا می کنیم و در نهایت فرآیند این روش ها را با هم مقایسه کرده تا بهترین روش را در بحث دوره آموزشی مدیریت زندان به کار گیریم .
مدیر کل دفتر آموزش و پژوهش با بیان اینکه اولین دوره آموزشی مدیریت زندان در خزر آباد ساری برگزار شد ادامه داد :دوره آموزشی در خزر آباد ساری را به شیوه متفاوت و به صورت اردویی برگزار کردیم .
وی ادامه داد : بعد از نظر سنجی که از زندان های کشور انجام گرفت استان همدان به عنوان اولین استان و سپس اصفهان آمادگی خود را برای برگزاری دوره آموزشی مدیریت زندان اعلام کردند .
فرنیا خاطر نشان کرد :هدف از برگزاری این دوره ها خارج شدن از حالت کلاسیک است و در دوره ها بیشتر به بحث و تبادل نظر پرداخته شود و کلاس ها جنبه کاربردی و عملی داشته باشد.
مدیر کل دفتر آموزش و پژوهش در جمع روسای زندان های کشور با بیان اینکه سایت دفتر آموزش و پژوهش راه اندازی شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است اظهار کرد : نظرها و پیشنهادهای خود را در بحث روند برگزاری دوره های آموزشی به دفتر آموزش و پژوهش اعلام کنید چراکه نظرهای شما در ار تقا ء کیفیت آموزش بسیار تاثیر گذار خواهد بود .
در ادامه قهرمانی معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیر کل زندان های همدان وحضور چشمگیر روسای زندان ها در این دوره آموزشی هدف از برگزاری دوره های آموزشی را ارتقا ء سطح خدمت رسانی بیان کرد و گفت: یکی از افتخارات خود من خدمت در کسوت رئیس زندانی بوده است و رئیس زندان با داشتن اختیارات و مسئولیت هایی که به عهده دارد و این جایگاه و پست یکی از پر ظرفیت ترین و پر امکان ترین مشاغلی است که می تواند با رفتار و کردار خود در حوزه اصلاح و تربیت گام بردارد .
قهرمانی خطاب به روسای زندان ها اظهار کرد : شما در خط مقدم کارکردن در مجموعه خود هستید و بقاء و ثبات اداره های کل و ستاد سازمان در دستان با کفایت روسای زندان ها می باشد .
وی ادامه داد : شغل رئیس زندانی از مشاغل بسیار سنگین و حساس می باشد و در واقع یک نوع مدیریت بحران است چرا که شما با انسان هایی سر و کار دارید که به خطا رفته اند .
وی با اشاره به آیه۳۲سوره مائده “و من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا”هر کس یکی را احیا کند، گویا همه مردم را احیا کرده است ادامه داد :اگر هدف این آیه شریفه را قرار دهیم ثمره کار ما منجر به اصلاح یک نفر شود و در وعده خداوند تخلف نیست و وعده خداوند محقق خواهد شد .
در پایان روسای زندان های کشور نظرها و پیشنهاد های خودرا مطرح کردند و رهنمودهای لازم از سوی مسئولان سازمان به آنان ارائه شد .
گفتنی است دوره آموزشی « آموزش های کاربردی مدیریت زندان »با هدف ارتقاء سطح آموزش های تخصصی و توانمند سازی کارکنان با حضور ۳۰نفر از روسای زندان های کشور به میزبانی مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۲همدان در هتل خاتم برگزار شد.
در این دوره شرکت کنندگان مباحث کاربرد روانشناسی در زندان ،مهارت های اساسی زندگی ،مدیریت زندان ،آئین نامه اجرایی سازمان وراه های ورود مواد مخدر به زندان را به مدت ۲۴ ساعت و در ۳روز در دو نوبت صبح و بعد ازظهرفراگرفتند.
دوره آموزش های کاربردی مدیریت زندان از ۲۴مرداد ماه سال جاری به مدت سه روز در همدان در هتل خاتم برگزار شد .
گفتنی است در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی روسای زندان های کشور نیز از مکان های تفریحی استان همدان شامل غار علیصدر، باغ موزه دفاع مقدس و گنجنامه نیز دیدن کردند و مورد استقبال آنان قرار گرفت .
در پایان همچنین معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان های کشور و هیئت همراه از پروژه جدید زندان ملایر نیز بازدید کردند و از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده این پروژه قرار گرفتند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*