آموزش غیرحضوری ۱۳۹۴

با توجه به اهمیت آموزش و نقش مؤثر آن در توسعه کارآیی منابع انسانی و با عنایت به لزوم ارتقاء خدمات زندانبانی و اصلاحی و تربیتی از طریق توانمندسازی کارکنان، برنامه آموزشی کارمندان سازمان در سال ۱۳۹۴ تهیه و اعلام شد. در این برنامه به منظور صرفه جویی در وقت، هزینه و اجتناب از ترک محل خدمت؛ ۱۸ درصد دوره ها به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.
در این راستا تلاش شده است از روش های متنوعی بهره گرفته شود که در نهایت بهترین روش به صورت تجربه موفق گسترش یابد. لذا ارائه محتوای آموزشی از طریق فایل پی دی اف و درج در سایت دفتر آموزش و پژوهش و معرفی کتاب از جمله روش هایی است که در برنامه فعلی ارایه می شود.
بر همین اساس کارکنان رسمی،پیمانی و قرارداد کار معین محترم حائز شرایط دوره بر اساس برنامه آموزشی سال ۱۳۹۴ فایل های زیر را که به صورت فایل پی دی اف ارائه شده اند، دانلود و مطالعه می نمایند و در آزمونی که متعاقباً شرایط ثبت نام و آزمون اعلام خواهد شد شرکت می کنند . (تهیه منابع به عهده شرکت کنندگان در دوره است).

دوره های آموزشی :

۱٫تعاریف و مفاهیم نظری قانون محاسبات عمومی
شرکت کنندگان شامل مدیران پایه و میانی ادارات کل ستادی و استانی (۲۰ ساعت آموزش)، براساس صفحه ۴۷ برنامه آموزش کارکنان

۲٫قوانين و مقررات اموال دولتي
شرکت کنندگان شامل مدیران پایه و میانی ادارات کل ستادی و استانی (۸ ساعت آموزش) ، براساس صفحه ۴۲ برنامه آموزش کارکنان

۳٫ راهنمای روش های مبارزه با ساس تختخواب در زندان ها
شرکت کنندگان شامل کارشناس بهداشت محیط ، کارشناس ایمنی و بهداشت ، کاردان بهداشت (۱۶ ساعت آموزش) ، براساس صفحه ۱۳۱ برنامه آموزش کارکنان

۴٫مديريت دانش سازماني
شرکت کنندگان شامل کارکنان تشکیلات و امور اداری (۸ ساعت آموزش) ، براساس صفحه ۱۴۴ برنامه آموزش کارکنان

۵٫قوانین و مقررات معاملات دولتی

شرکت کنندگان شامل مدیران پایه و میانی ادارات کل ستادی و استانی (۱۲ ساعت آموزش) ، براساس صفحه ۴۹ برنامه آموزش کارکنان، عنوان کتاب: قوانین و مقررات معاملات دولتی (مناقصه ـ مزایده) مؤلف: محسن برزوزاده، انتشارات پسینوند

مشخصات کتاب قوانین ومقررات معاملات دولتی

۶٫آشنایی با دستورالعمل حقوق شهروندی

شرکت کنندگان شامل کلیه کارمندان رسمی ، پیمانی و قرارداد کار معین سازمان در سطح کشور وهمچنین کارمندان دارای پستهای رشته شغلی کارشناس و کاردان حقوقی و رشته شغلی ابلاغ و اجرا که تاکنون این دوره را در سالهای قبل طی نکرده اند ( ۶ ساعت آموزش ) می باشد .

۷٫کتاب-راهنمای-سفیران-سلامت(pdf)

منبع دوره آموزشی راهنمای سفیران سلامت (ذیج خود مراقبتی) به مدت ۸ ساعت برای تمامی مدیران و کارکنان سازمان در قالب دوره عمومی ابلاغی نامه شماره ۱۰۷۳۴۶مورخ ۹۴/۸/۱۸معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده به صورت غیر حضوری و از طریق سایت سامان اجرا می گردد.

۸٫اطلاعیه دوره آموزشی اجرای هوشمند آزمون آموزش های از راه دور کارکنان سازمان

با توجه به اینکه هر سال بخشی از دوره های آموزشی سازمان با روش غیرحضوری برگزار می گردید و در سنوات گذشته این مهم با بهره مندی از ماهنامه اصلاح و تربیت و اجرای آزمون حضوری و در محل انجام می شود معایب و مشکلات و هزینه های زیادی بر سازمان متحمل می شد و امکان نظارت بر کلیه استان ها در زمان برگزاری آزمون برای سازمان مقدور نبود بر همین اساس دفتر آموزش و پژوهش سازمان با همکاری دفتر نوسازی و تحول اداری برای اولین بار با بهره مندی از شبکه داخلی سازمان و نرم¬افزار آزمون از راه دور؛ امکان برگزاری آزمون الکترونیک برای کلیه کارکنان سازمان در اقصی نقاط کشور را فراهم ساخته است.
بر این اساس ثبت برای آزمون از تاریخ ۱۰ لغایت ۱۵ دی ماه از طریق شبکه داخلی سازمان به آدرس ۱۰٫۱۳۰٫۳۰٫۲۳/erp امکانپذیر خواهد بود و تاریخ آزمون ها در بخش آموزش های غیر حضوری، آموزش کارکنان این وب سایت آمده است.

آزمون الکترونیک دوره آموزش غیر حضوری سالpdf   ۹۴

 دستورالعمل ثبت نام و شرکت در آزمون(pdf)

۹٫اجرای موفقیت آمیز آموزش های غیر حضوری کارکنان با بهره گیری از فناوری روز(pdf)

اجرای آزمایشی دوره­های آموزش غیر حضوری که  با اجرایی متفاوت در برنامه سال ۱۳۹۴ پیش­بینی گردیده بود به شرح زیر و با موفقیت اجرا گردید:

  1. پنج دوره تخصصی برای مدیران پایه و میانی، شاغلین پست­های گروه تشکیلات و امور اداری و کارشناسان بهداشت محیط با محتوای آموزشی استاندارد و بومی شده سازمان که از طریق سایت دفتر آموزش و پژوهش در اختیار واجدین شرایط قرار گرفت با اجرای آزمون الکترونیک در بهمن و اسفند ماه (با همکاری دفتر آموزش و پژوهش و دفتر نوسازی و تحول اداری) برای ۲۳۶۸ نفر شرکت­کننده برگزار شد که ۱۱۱۴ نفر به شرح جدول و نمودار زیر موفق به اخذ نمره قبولی در آزمون گردیدند و اجرای این دوره­ها بدون هیچگونه هزینه ایی برای افراد و سازمان، در محل خدمتی ایشان به مرحله اجرا درآمد.
  2. دو دوره عمومی مصوب نیز که واجدین شرایط آن کلیه کارکنان بودند با در اختیار گذاشتن منابع و محتوای آموزشی از طریق سایت و واگذاری طراحی سوالات و اجرای آزمون به ادارات کل استانی با نظارت واحد آموزش منطقه ایی نیز در حال انجام است.
  3. یک دوره آموزشی با ارایه محتوای آموزشی به صورت تمام الکترونیک از طریق واحد آموزش منطقه­ایی اداره کل زندان­های استان خراسان رضوی برای ۷ استان اجرا شد که با توجه به موفقیت کار مقرر شد برای کل کشور نیز به مرحله اجرا درآید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*