آموزش های بلند مدت

در سال۱۳۸۰ مرکز آموزش و پژوهش سازمان پس از اخذ مجوز برگزاری دوره اصلاح و تربیت در مقطع کاردانی از دانشگاه جامع علمی کاربردی نسبت به راه اندازی مراکز علمی کاربردی پیگیری لازم را انجام داد که منجر به انعقاد تفاهم نامه فیمابین سازمان و دانشگاه و موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید.
سازمان در سال ۱۳۸۱ به عنوان اولین دستگاه در سطح قوه قضاییه، مجوز اجرای دوره های کاردانی و کارشناسی را از دانشگاه اخذ نمود. همچنین اولین مجوز دوره¬های کارشناسی حرفه ای ارشد در رشته آسیب شناسی اجتماعی پیشگیری از اعتیاد در محیط های خاص نیز در سال ۱۳۹۳ اخذ گردید.

در حال حاضر تعداد ۱۰ مرکز آموزش علمی ـ کاربردی (تبریز، همدان، اهواز، شیراز، کرمان، مشهد، تهران، اصفهان، زاهدان، گیلان) فعالیت دارند و دوره های آموزشی علمی ـ کاربردی موردنیاز کارکنان سازمان را در ۲۱ کد رشته تحصیلی اجرا می کنند.

 دوره های کاردانی:نگارش حقوق، مددکاری اجتماعی، اصلاح و تربیت، ارشاد و معاضدت قضایی، امور اداری، روابط عمومی، حقوق شورای حل اختلاف، خدمات قضایی، مشارکت های مردمی، حسابداری، ضابطین قضایی، نرم افزار کامپیوتر.

 دوره های کارشناسی:مددکاری قضایی، اصلاح و تربیت، آسیب شناسی اجتماعی، مدیریت امور فرهنگی، مددکاری خانواده، حقوق ارشاد در امور کیفری، حقوق دستیار قضایی.

 دوره کارشناسی ارشد:آسیب شناسی اجتماعی پیشگیری از اعتیاد در محیط های خاص

کتب درسی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی: در چهل و ششمین جلسه کمیته تدوین کتب درسی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی در مورخ ۵/۴/۸۷ تدوین و چاپ و نشر کتب درسی رشته های اصلاح و تربیت در مقاطع کاردانی و کارشناسی و رشته آسیب شناسی اجتماعی با گرایش پیشگیری از اعتیاد در مقاطع کارشناسی ناپیوسته به سازمان زندان ها واگذار گردید.
در این ارتباط تاکنون پنج جلد کتاب برای مقطع کارشناسی اصلاح و تربیت شامل اجرای احکام در زندان (درس کارآموزی تخصصی)، کلیات علم زندانبانی (درس زندانبانی تطبیقی)، نظام زندانبانی ایران (درس زندانبانی تطبیقی)، کلیات بهداشت و پیشگیری از بیماری ها در زندان (درس بهداشت عمومی و فردی در زندان) و آسیب شناسی زندان (درس زمینه های اجتماعی گرایش به اعتیاد) مهیا شده و به دانشگاه جامع پس از طی فرآیند تهیه و تدوین کتب درسی دانشگاه و تأیید جهت تدریس به مراکز آموزشی ارسال گردیده است.

مراکز آموزش علمی ـ کاربردی بعثت:پس از اینکه در سال ۱۳۸۱ تفاهم نامه همکاری با دانشگاه جامع به امضاء رسید و مراکز آموزش علمی ـ کاربردی راه اندازی گردید، اداره کل فرهنگی و تربیتی نیز با بهره مندی از این رابطه برای آموزش زندانیان مراکز آموزش علمی ـ کاربردی با نام بعثت را در سطح کشور راه اندازی نمود.
مراکز بعثت صرفاً با راه اندازی رشته های فنی در زمینه جذب و آموزش زندانیان در درون زندان را دارند و همچنین روش آموزش در مراکز سازمانی ترمی و پودمانی است در حالی که مراکز بعثت واجد آموزش های پودمانی که به صورت متناوب برگزار می شود هستند.

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>