آموزش های بلند مدت

آموزش های بلند مدت
در سال۱۳۸۰ مرکز آموزش و پژوهش سازمان پس از اخذ مجوز برگزاری دوره اصلاح و تربیت در مقطع کاردانی از دانشگاه جامع علمی کاربردی نسبت به راه اندازی مراکز علمی کاربردی پیگیری لازم را انجام داد که منجر به انعقاد تفاهم نامه فی مابین سازمان و دانشگاه و موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید.
سازمان در سال ۱۳۸۱ به عنوان اولین دستگاه در سطح قوه قضاییه، مجوز اجرای دوره های کاردانی و کارشناسی را از دانشگاه جامع علمی کاربردی اخذ نمود.
به منظور اجرایی نمودن مصوب مذکور و تقویت و توسعه امر آموزش بین بالاترین مقام سازمان و دانشگاه جامع تفاهم نامه ای در مورخ ۲۹/۳/۱۳۸۱ به امضاء رسید.
این همکاری با دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال های بعدی گسترش یافت به طوری که:
۱٫ مراکز ویژه آموزش زندانیان (با عنوان بعثت) طراحی و راه اندازی شد. (که زیر نظر اداره کل فرهنگی و تربیتی سازمان فعالیت می¬نمایند).
۲٫ مراکز آموزشی خاص کارکنان از هفت مرکز در ابتدای امر به ده مرکز آموزشی گسترش یافت.
۳٫ اخذ مجوز اجرای دوره¬های کارشناسی دریافت شد.
۴٫ تهیه و تدوین تعداد ۵ عنوان کتاب ویژه دروس علمی ـ کاربردی انجام شد.
۵٫ در سال ۱۳۹۲ مجوز اجرای دوره کارشناسی ارشد در رشته آسیب شناسی اجتماعی با گرایش پیشگیری از اعتیاد در محیط های خاص طراحی و به تصویب کمیته های تخصصی دانشگاه جامع رسید.
۶٫ تعداد رشته¬های تحصیلی از یک رشته به ۲۱ کد رشته توسعه یافت.
• دوره های کاردانی: نگارش حقوق، مددکاری اجتماعی، اصلاح و تربیت، ارشاد و معاضدت قضایی، امور اداری، روابط عمومی، حقوق شورای حل اختلاف، خدمات قضایی، مشارکت های مردمی، حسابداری، ضابطین قضایی، نرم افزار و امور فرهنگی
• دوره های کارشناسی: مددکاری قضایی، اصلاح و تربیت، آسیبشناسی اجتماعی، مدیریت امور فرهنگی، مددکاری خانواده، حقوق ارشاد در امور کیفری، حقوق دستیار قضایی.
• دوره کارشناسی ارشد: آسیب شناسی اجتماعی پیشگیری از اعتیاد در محیط های خاص
در نهایت حاصل فعالیت این مراکز:
تعداد ۱۱٫۶۱۶ نفر دانش آموخته تا مورخ ۳۰/۱۱/۹۶ می باشد که از این تعداد ۴۵ درصد را شاغلین سازمان تشکیل می دهند و ۵۵ درصد نیز دانش آموخته آزاد هستند همچنین ۶۴ درصد از فارغ التحصیلان را مردان تشکیل می دهند و ۳۶ درصد را زنان به خود اختصاص داده اند.
در حال حاضر بر اساس تصویب نامه شورای عالی اداری مبنی بر عدم فعالیت مراکز علمی کاربردی در دستگاه های دولتی طی نامه شماره ۳۵/۱۲۹۰/۷۰ مورخ ۵/۱۲/۹۶ و با عنایت به دستور ریاست محترم سازمان در سال ۱۳۹۴ به منظور رعایت صرفه و صلاح سازمان جذب دانشجو و ادامه فرایند پذیرش دانشجو در کلیه مراکز لغو گردیده و مقرر شد صرفاً دانشجویان موجود بر اساس ضوابط دانشگاه جامع تحصیلات خود را به پایان برسانند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*